Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej w Szaflarach

Szaflary

Aktualności

Życzenia Wielkanocne.
(15 kwiecien 2019)
Informacja
(15 styczen 2019)
Bezpłatna pomoc prawna.
(10 kwiecien 2018)
Infolinia dla wnioskodawców.
(04 kwiecien 2018)
Poradnictwo psychologiczne.
(28 marzec 2018)

Wyjazd integracyjny

Wyjazd integracyjny do Teatru Plejada w dniu

09.10.2021r. w ramach projektu " Aktywny i świadomy senior w gminie Szaflary IV"

Seniorzy z gminy Szaflary w ramach projektu socjalnego "Aktywny i Świadomy Senior w Gminie Szaflary IV" w dniu 09.10.2021r. wzięli udział w wyjeździe do Teatru Plejada w Nowym Targu na sztukę teatralną "Piotr i Fryc - cudowne zapylenie".  Jest to komedia autorstwa Apke, Fred, która przedstawia losy Piotra i jego szwagra Fryca, którzy próbują sprzedawać tandetne wózki inwalidzkie chińskiej produkcji jako sprzęt wysokiej jakości, a tak naprawdę są po uszy w finansowych tarapatach i rozpaczliwie liczą ostatnie grosze. Jako prezent od Boga - otwiera się im nowe pole do działania: cudowne uzdrawianie. W ich apartamencie pojawia się piękna i elegancka pani Ostrowska, która jest przekonana, że trafiła do wielkiego uzdrowiciela, Nellusa.  Nellus uzdrawia w tym samym hotelu, ona zaś pomyliła pokoje. Piotr nie wyprowadza jej z błędu. Przedstawia Fryca jako cudotwórcę, który z całą pewnością spełni największe marzenie pani Ostrowskiej i w jej życiu pojawi się niemowlęce gaworzenie. W tej bezpruderyjnie komicznej historii Piotr i Fryc dwoją się i troją, by liczba urodzeń w Polsce nie zmalała i aby samych siebie uchronić przed katastrofą.

Wszyscy seniorzy byli bardzo zadowoleni i wdzięczni, za zorganizowanie wyjazdu do teatru na spektakl podczas którego było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Padały kreatywne pomysły kolejnych wyjazdów, które nie tylko integrują grupę ale także aktywizują jednostkę.

Projekt socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szaflarach pod nazwą: "Aktywny i Świadomy Senior w Gminie Szaflary IV" jest dofinansowany ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego.

(15 październik 2021)Copyright © 2010 GOPS Szaflary

Projekt i wykonanie - LabStudio


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego