Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej w Szaflarach

Szaflary

Aktualności

Życzenia Wielkanocne.
(15 kwiecien 2019)
Informacja
(15 styczen 2019)
Bezpłatna pomoc prawna.
(10 kwiecien 2018)
Infolinia dla wnioskodawców.
(04 kwiecien 2018)
Poradnictwo psychologiczne.
(28 marzec 2018)

»Dobry Start» w Gminie Szaflary już 1325 wypłaconych świadczeń.

Ponad 1325 świadczeń z programu "Dobry Start" już wypłacono rodzinom. To ponad 397.500 tyś zł wsparcia dla uczniów rozpoczynających rok szkolny, które już trafiło do rodzin z Gminy Szaflary.

 

 

Program "Dobry Start" ruszył w lipcu br. Wnioski przez pierwszy miesiąc można było składać wyłącznie online przez portal Ministerstwa Rodziny www.empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną. Od sierpnia wniosek można złożyć także w MOPSiWR. Program odciąża budżety rodzin wyprawiających dzieci na nowy rok szkolny. Sposób złożenia wniosku o świadczenie jest łatwy.

W Naszej Gminie złożono już 1382 wniosków o świadczenie dobry start, w tym drogą elektroniczną 139 wniosków.

Program „Dobry Start”, wspomaga rodziców i dzieci w zakupie wyposażenia do szkoły i w sfinansowaniu innych potrzeb dzieci związanych z edukacją. Spotkał się z dobrym przyjęciem wśród rodzin. Uznaniem cieszy się prosta procedura ubiegania się o świadczenie oraz możliwość składania wniosku online.

Wniosek o dobry start do 30 listopada!

W ramach programu "Dobry Start", 300 zł przysługuje na rozpoczynające rok szkolny w szkole dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się w szkole świadczenie przysługuje do ukończenia 24. roku życia.

Świadczenie jest wypłacane niezależnie od dochodów rodziny. Jest przyznawane na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej. Wnioski można składać do 30 listopada. Należy pamiętać, by nie przegapić tego terminu. Wniosek złożony po tej dacie nie zostanie rozpatrzony. Jeśli ktoś zrobił to w lipcu lub sierpniu to środki trafiły do niego najpóźniej do końca września.

 

(05 październik 2018)Copyright © 2010 GOPS Szaflary

Projekt i wykonanie - LabStudio


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego