Gminny Ośrodek
Pomocy Społecznej w Szaflarach

Szaflary

Aktualności

Życzenia Wielkanocne.
(15 kwiecien 2019)
Informacja
(15 styczen 2019)
Bezpłatna pomoc prawna.
(10 kwiecien 2018)
Infolinia dla wnioskodawców.
(04 kwiecien 2018)
Poradnictwo psychologiczne.
(28 marzec 2018)

Dzień Seniora w Gminie Szaflary

Dwudziestu trzech Seniorów z gminy Szaflary w ramach projektu socjalnego "Aktywny i  Świadomy Senior w Gminie Szaflary" w dniu 25.10.2018r. wzięło udział w uroczystości z okazji Dnia Seniora. Organizatorem uroczystości był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szaflarach.Wójt Gminy Rafał Szkaradziński przywitał zebranych gości i życzył udanego świętowania.

Po tych słowach zgromadzeni obejrzeli film na temat wyłudzeń i technik manipulacji stosowanych przez złodziei wobec ludzi starszych. Nawiązując do treści zawartych na ekranie głos zabrała mł. asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, która opisała mechanizmy działania oszustów min. „na wnuczka”, „ na policjanta”, „na pracownika pomocy społecznej" „na ostatnią okazję zakupu różnego rodzaju przedmiotów”, „ na nagły wypadek”, „na akcje organizowane przez policję przeciwko hakerom”, a następnie rozdała ulotki profilaktyczne "Jak działają oszuści?". Ponadto każdy uczestnik otrzymał elementy odblaskowe przekazane przez nowotarską komendę w ramach akcji „Świeć przykładem” i uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Szaflarach w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”.

Kolejnym punktem spotkania był występ zespołu Kabatinki działającego przy Szkole Podstawowej w Szaflarach pod kierunkiem pani Agnieszki Zając oraz humorystyczny skecz uczniów Szkoły Podstawowej w Szaflarach którego przekaz brzmiał: Starość może być piękna, to niekoniecznie czas rozżalenia i goryczy.

Dalsza część spotkania przebiegała w towarzyskiej, serdecznej atmosferze przy stołach ze smacznym poczęstunkiem.

Na zakończenie wszyscy seniorzy otrzymali podarunek w formie prac wykonanych metodą decoupage przez dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego - Świetlicy Socjoterapeutycznej w Szaflarach.

Projekt socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szaflarach pod nazwą: "Aktywny i Świadomy Senior w Gminie Szaflary" jest dofinansowany ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego.

(02 listopad 2018)Copyright © 2010 GOPS Szaflary

Projekt i wykonanie - LabStudio


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego